Na pomoc Ukrainie!

Na pomoc Ukrainie!

Produkcja transmisji na żywo pod hasłem pomocy w organizacji pobytów w Polsce uchodźcom wojennym i rannym z Ukrainy właśnie za nami.
 
W samym sercu Zamościa, ponad 100 polskich artystów wykonało jedno z najpiękniejszych i monumentalnych dzieł muzycznych świata – IX Symfonię Ludwiga van Beethovena z finalną „Odą do Radości”, która jest oficjalnym Hymnem Unii Europejskiej. Udział wzięli: Orkiestra Symfoniczna im Karola Namysłowskiego w Zamościu, Chór Miasta Siedlce, Konstanciński Chór Kameralny przy współpracy z chórzystami Filharmonia Warszawska.
 
Najprawdopodobniej było to pierwsze wykonanie tego dzieła w Polsce, Europie, a może i na Świecie od początku napaści rosyjskiej na Ukrainę.
Wystąpienie było symbolem i mocnym głosem za przystąpieniem Ukrainy do Unii Europejskiej. Solidarności z narodem Ukraińskim. Będzie głosem zwycięstwa dobra nad złem. Błagalnym wołaniem o POKÓJ!
A kiedy wybrzmi słynne ” …Wszyscy Ludzie będą Braćmi” dodaniem nam Wszystkim wiary i nadziei na lepsze dni.
Artyści, w hołdzie Bohaterom Ukrainy, wykonali również „Melodię” ukraińskiego twórcy – Myroslava Skoryka.
Naszym zadaniem było zapewnienie transmisji na żywo z koncertu. Przy tego typu pracy ważne jest przygotowanie sprzętu. Montaż infrastruktury zaczynamy zawsze na wiele godzin przed wydarzeniem. Tak też i tym razem ekipa Film Shot odwiedziła Zamość aby przekazać obraz widzom przed ekranami jak najlepiej. Ze względu na specyfikę miejsca nie mogliśmy pozwolić sobie na typowe rozwiązania. Jednym z wymagań była jak najmniejsza inwazyjność sprzętu. Udało się to osiągnąć ograniczając ilość okablowania a wymagane minimum poprowadzić tak aby nie było widoczne dla widzów. Kolejnym aspektem o który zawsze dbamy jest zabezpieczenie realizacji przed ewentualną utratą zasilania. Na miejscu nie przewidziane był niezależny prąd z agregatów więc do tego celu użyliśmy zasilania UPS o dużej mocy które w razie awarii byłoby w stanie doprowadzić transmisję do końca.

Kolejnym problem z którym musieliśmy sobie poradzić był brak dostępu do internetu. Do tego celu wykorzystaliśmy naszą antenę kierunkową Mikrotik oraz infrastrukturę internetu LTE aby móc nawet w takich miejscach przeprowadzić transmisję. Zwykłe routery nie poradzą sobie z tym zadaniem szczególnie jeśli dookoła są ludzie z własnymi telefonami. Dzięki kierunkowości anteny wysyłanie naszego sygnału do odpowiednich BTS-ów ma większy priorytet w sieci i sygnał jest mniej podatny na ewentualne wahania w przepustowości.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.